SOLO festiwal jest nową inicjatywą na Dolnym Śląsku. Koncerty mają na celu wytworzenie niepowtarzalnego kameralnego klimatu i umożliwienie bliskiego kontaktu z solistą podczas koncertów. Krótkie objaśnienia wykonawcy przybliżą program koncertu oraz specyfikę gry na instrumentach. Założeniem SOLO festiwalu jest zaproszenie solistów reprezentujących zróżnicowane gatunki muzyki z wielu kręgów kulturowych.

styczeń 2014

Muzyczna podróż śladem chińskich dżonek

Anna Krysztofiak (instrumenty chińskie, śpiew)


Muzyka chińska wydaje się być najmniej znaną nam dziedziną kultury chińskiej. Pośród niezliczonych książek o malarstwie tuszowym, o architekturze, a także o literaturze chińskiej wydanych w języku angielskim pojawia się zaledwie mała garstka tytułów odnoszących się do tradycji chińskiej muzyki. Jeszcze mniej możemy się dowiedzieć z dostępnych w języku angielskim źródeł o historii muzyki chińskiej, czy też o muzyce nanguan (lub nanyin), będącej niejako chińską muzyką dawną z Południowych Chin. Koncert p.t. "Muzyczna podróż śladem chińskich dżonek" stanie się w takim razie unikalną dla nas okazją aby zbliżyć się do zagadkowej kultury muzycznej Chin i dzisiejszego Tajwanu. Naszą "bazą" stanie się wspaniałe miasto portowe Quanzhou, w którym historia tego wieczoru się zaczyna. Usłyszymy różne rodzaje muzyki chińskiej i zobaczymy wiele instrumentów chińskich - tych popularnych i tych nietypowych.  

 • 11.01

  sobota
  godz. 18:00

  Żmigród

  Baszta przy zespole pałacowo-parkowym

 • 12.01

  niedziela
  godz. 18:00

  Zawonia

  kościół p.w. św. Jadwigi
  ul. Trzebnicka 8

 • 13.01

  poniedziałek
  godz. 19:00

  Wrocław

  Zakład Narodowy im. Ossolińskich, refektarz
  ul. Szewska 37

 • 17.01

  piątek
  godz. 18:00

  Dzierżoniów

  Dzierżoniowski Ośrodek Kultury - Sala Pegaz
  ul. Świdnicka 23

 • 19.01

  niedziela
  godz. 17:00

  Głogów

  "Pod Starym Głogiem" Restauracja w Ratuszu
  ul. Rynek 10Anna Krysztofiak jest artystką Filharmonii Łódzkiej, mgr historii sztuki oraz doktorantką w Zakładzie Azji Wschodniej UŁ. Prowadzi zajęcia poświęcone kulturze Chin na Uniwersytecie Łódzkim. Współpracuje z Biurem Gospodarczym i Kulturalnym Tajpej oraz innymi instytucjami chińskimi. Oprócz śpiewu, uprawia muzykę na instrumentach barokowych, oraz na szeregu instrumentów chińskich. Jako jedna z nielicznych nie-chińczyków na świecie grywa muzykę Nanyin (Nanguan).