SOLO festiwal jest nową inicjatywą na Dolnym Śląsku. Koncerty mają na celu wytworzenie niepowtarzalnego kameralnego klimatu i umożliwienie bliskiego kontaktu z solistą podczas koncertów. Krótkie objaśnienia wykonawcy przybliżą program koncertu oraz specyfikę gry na instrumentach. Założeniem SOLO festiwalu jest zaproszenie solistów reprezentujących zróżnicowane gatunki muzyki z wielu kręgów kulturowych.

marzec 2014

Od Bacha do Holligera

Sebastian Aleksandrowicz (obój, rożek angielski, obój miłosny)


Sebastian Aleksandrowicz zabierze nas w niezwykłą podróż, podczas której dowiemy się, jak obój i pokrewne mu instrumenty zmieniały się na przestrzeni dziejów. Zapoznamy się z szerokim repertuarem obojowym z różnych epok i kontynentów, prześledzimy także jego fascynujące związki z malarstwem i literaturą. Koncert będzie wyjątkową okazją, by posłuchać oboju, znanego głównie jako instrument orkiestrowy, w zupełnie innym - tym razem solowym  - wydaniu.

 • 07.03

  piątek
  godz. 18:00

  Jelcz-Laskowice

  Sala Urzędu Miasta i Gminy
  ul. Witosa 24

 • 09.03

  niedziela
  godz. 18:00

  Zawonia

  kościół pw. św. Jadwigi
  ul. Trzebnicka 8

 • 10.03

  poniedziałek
  godz. 19:00

  Wrocław

  Zakład Narodowy im. Ossolińskich, refektarz
  ul. Szewska 37

 • 15.03

  sobota
  godz. 18:00

  Żmigród

  Baszta przy zespole pałacowo-parkowymSebastian Aleksandrowicz – urodzony 1976 roku w Bytomiu. Absolwent Akademii Muzycznej im. Fryderyka Chopina w Warszawie w klasie prof. Stanisława Malikowskiego i Tytusa Wojnowicza. Solista orkiestry Teatru Wielkiego – Opery Narodowej w Warszawie oraz pierwszy oboista Filharmonii Wrocławskiej. Był również pierwszym oboistą Filharmonii Narodowej oraz Polskiej Orkiestry Radiowej.