SOLO festiwal jest nową inicjatywą na Dolnym Śląsku. Koncerty mają na celu wytworzenie niepowtarzalnego kameralnego klimatu i umożliwienie bliskiego kontaktu z solistą podczas koncertów. Krótkie objaśnienia wykonawcy przybliżą program koncertu oraz specyfikę gry na instrumentach. Założeniem SOLO festiwalu jest zaproszenie solistów reprezentujących zróżnicowane gatunki muzyki z wielu kręgów kulturowych.

luty 2014

Anielskie smyczki

Anna Śliwa (fidel, pochette, lira da braccio, viola d’amore, skrzypce barokowe)


Historia instrumentów smyczkowych należy do najbardziej fascynujących wątków w rozwoju muzyki europejskiej. Proste pomysły na artystyczne zastosowania łuku myśliwskiego przerodziły się w subtelną gamę instrumentalnych rozwinięć. Anielskie smyczki to koncert uzupełniony komentarzem, oferujący możliwość bezpośredniego zetknięcia się z obszernym smyczkowym instrumentarium. Prezentowane będą: fidel, pochette, lira da braccio, viola d’amore i skrzypce barokowe. Ich brzmienie poznamy za pośrednictwem muzyki najświetniejszych mistrzów renesansu, baroku, klasycyzmu i czasów nam bliższych, takich jak: Giorgio Mainerio, Marco Cara, Louise Toussaint Millandre, Giovanni Battista Vitali, Krzysztof Szwajgier. Instrumenty są kopiami oryginalnych egzemplarzy z mistrzowskich warsztatów lutniczych, bądź autorskimi wersjami lutnika Adama Bartosika z pokrakowskich Myślenic.

 • 07.02

  piątek
  godz. 18:00

  Jelcz-Laskowice

  Sala Urzędu Miasta i Gminy
  ul. Witosa 24

 • 10.02

  poniedziałek
  godz. 19:00

  Wrocław

  Zakład Narodowy im. Ossolińskich, refektarz
  ul. Szewska 37

 • 11.02

  wtorek
  godz. 18:00

  Dzierżoniów

  Dzierżoniowski Ośrodek Kultury Sala Pegaz
  ul, Świdnicka 23

 • 16.02

  niedziela
  godz. 17:00

  Głogów

  "Pod Starym Głogiem" Restauracja w Ratuszu
  ul. Rynek 10

 • 08.04

  wtorek
  godz. 18:00

  Żmigród

  Baszta przy zespole pałacowo-parkowymSkrzypaczka o wielostronnych zainteresowaniach, pasjonatka edukacji muzycznej najmłodszych dzieci. Jest absolwentką Wydziału Instrumentalnego Akademii Muzycznej w Krakowie w zakresie skrzypiec współczesnych i skrzypiec barokowych. Specjalizuje się w solowym i kameralnym repertuarze dzieł muzyki dawnej, a także w improwizowanym wykonawstwie zabytków muzyki przedrenesansowej i etnicznej.