SOLO festiwal jest nową inicjatywą na Dolnym Śląsku. Koncerty mają na celu wytworzenie niepowtarzalnego kameralnego klimatu i umożliwienie bliskiego kontaktu z solistą podczas koncertów. Krótkie objaśnienia wykonawcy przybliżą program koncertu oraz specyfikę gry na instrumentach. Założeniem SOLO festiwalu jest zaproszenie solistów reprezentujących zróżnicowane gatunki muzyki z wielu kręgów kulturowych.

kwiecień 2014

Barokowe odcienie lutni

Anton Birula (lutnia barokowa, teorba)


Na koncercie zabrzmią utwory S. L. Weissa i J. S. Bacha na lutni barokowej oraz Roberta de Visée na teorbie. Muzyka ta przypada na ostatnie dziesięciolecie istnienia lutni w historii muzyki, a twórczość tych kompozytorów wpisuje się w złoty wiek lutni - czas w którym powstawały utwory piękne i wyrafinowane a zarazem niezwykle złożone i wymagające wyjątkowego kunsztu wykonawcy.

 • 05.04

  sobota
  godz. 18:00

  Żmigród

  Baszta przy zespole pałacowo-parkowym

 • 06.04

  niedziela
  godz. 18:00

  Zawonia

  Kościół pw. św. Jadwigi
  ul. Trzebnicka 8

 • 07.04

  poniedziałek
  godz. 19:00

  Wrocław

  Zakład Narodowy im. Ossolińskich, refektarz
  ul, Szewska 37

 • 13.04

  niedziela
  godz. 17:00

  Głogów

  "Pod Starym Głogiem" Restauracja w Ratuszu
  ul, Rynek 10



Anton Birula studiował lutnię w Królewskim Konserwatorium w Hadze w klasie prof. Toyohiko Satoh i w Wyższej Szkole Muzycznej w Kolonii w klasie prof. Konrada Junghaenela. Od wielu lat Anton Birula prowadzi bogatą działalność artystyczną  - gra na lutni oraz jej wszystkich odmianach, teorbie i gitarze barokowej. W repertuarze tego muzyka znajdują się utwory od wczesnego renesansu do późnego baroku.
Koncerty innych wykonawców
 • 04.04
  Jelcz-Laskowice
  piątek
  godz. 18:00
  Sala Urzędu Miasta i Gminy
  ul. Witosa 24
 • 11.04
  Dzierżoniów
  piątek
  godz. 18:00
  Dzierżoniowski Ośrodek Kultury
  Sala Pegaz, ul. Świdnicka 23