SOLO festiwal jest nową inicjatywą na Dolnym Śląsku. Koncerty mają na celu wytworzenie niepowtarzalnego kameralnego klimatu i umożliwienie bliskiego kontaktu z solistą podczas koncertów. Krótkie objaśnienia wykonawcy przybliżą program koncertu oraz specyfikę gry na instrumentach. Założeniem SOLO festiwalu jest zaproszenie solistów reprezentujących zróżnicowane gatunki muzyki z wielu kręgów kulturowych.

grudzień 2013

Kolory marimby

Arkadiusz Kątny (marimba)


Marimba jest jednym z najstarszych instrumentów perkusyjnych o bardzo bogatej historii i tradycji w wielu kulturach. Dziś jest instrumentem znanym na każdym kontynencie. Obserwujemy jej bardzo dynamiczny rozwój - staje się bardzo ważną częścią sceny muzyki klasycznej. W niezwykle kolorową podróż, wykonując utwory oryginalne a także aranżacje i transkrypcje na marimbę, zabierze nas Arkadiusz Kątny.

 • 06.12

  piątek
  godz. 18:00

  Środa Śląska

  Kościół p.w. NWP
  ul. Kurcza/Legnicka

 • 07.12

  sobota
  godz. 18:00

  Żmigród

  Baszta przy zespole pałacowo-parkowym

 • 09.12

  poniedziałek
  godz. 19:00

  Wrocław

  Zakład Narodowy im. Ossolińskich, refektarz
  ul. Szewska 37 wejście od Zaułka Ossolińskich

 • 14.12

  sobota
  godz. 08:20

  Zawonia

  Gminny Ośrodek Kultury i Biblioteka
  ul. Trzebnicka 11Arkadiusz Kątny - kompozytor, marimbafonista, student I roku studiów II st. w klasie kompozycji prof. Grażyny Pstrokońskiej-Nawratil w Akademii Muzycznej im. K. Lipińskiego we Wrocławiu. Debiutował jako kompozytor w VII Konkursie Kompozytorskim Uczniowskiego Forum Muzycznego (Warszawa, 2006) zdobywając I Nagrodę Jury, Nagrodę Publiczności oraz Nagrodę Wykonawców. Rok później podpisał pierwszą profesjonalną umowę z norweskim wydawcą Norsk Musikforlag A/S.