SOLO festiwal jest nową inicjatywą na Dolnym Śląsku. Koncerty mają na celu wytworzenie niepowtarzalnego kameralnego klimatu i umożliwienie bliskiego kontaktu z solistą podczas koncertów. Krótkie objaśnienia wykonawcy przybliżą program koncertu oraz specyfikę gry na instrumentach. Założeniem SOLO festiwalu jest zaproszenie solistów reprezentujących zróżnicowane gatunki muzyki z wielu kręgów kulturowych.

maj 2014

Świat saksofonów

Władysław Kosendiak (saksofon altowy, tenorowy, barytonowy, basowy)


Artysta chciałby zaprosić Państwa na bardzo osobiste wydarzenie jakim jest ten koncert, bowiem repertuar będzie się składał z utworów dla niego, z różnych względów, ważnych czy też od dłuższego czasu towarzyszących mu na drodze muzyka. Słowem i muzyką opowie czym żyje i jak wygląda jego muzyczna wędrówka, którą kontynuuje już od ponad trzydziestu lat. Różnorodność gatunków muzycznych i stylistyk jakimi może posługiwać się saksofonista, daje mu duże możliwości w podróżowaniu po świecie muzyki. Najważniejszy jest jednak moment spotkania z publicznością – osobiste zaproszenie do swojego świata.

 • 10.05

  sobota
  godz. 18:00

  Żmigród

  Baszta przy zespole pałacowo-parkowym

 • 11.05

  niedziela
  godz. 18:00

  Zawonia

  kościół pw. św. Jadwigi
  ul. Trzebnicka 8

 • 12.05

  poniedziałek
  godz. 19:00

  Wrocław

  Zakład Narodowy im. Ossolińskich, refektarz
  ul. Szewska 37

 • 18.05

  niedziela
  godz. 17:00

  Głogów

  "Pod Storym Głogiem" Restauracja w Ratuszu
  ul. Rynek 10Władysław Kosendiak - muzyk, pedagog. Gra na saksofonach: basowym, barytonowym, tenorowym, altowym i sopranowym. Jako solista współpracuje z Filharmonią Sudecką w Wałbrzychu, Filharmonią Opolską oraz Filharmonią im. W. Lutosławskiego we Wrocławiu. Współpracował również z Operą Wrocławską. Z orkiestrą Auxo nagrał Pasję wg św. Marka, skomponowaną przez Pawła Mykietyna. Koncertował w ramach licznych festiwali m.in. Warszawska Jesień, Wratislavia Cantans, Musica Polonica Nova.